Tanımlar
SATICI/FİRMA: abuldabul - Abul Ayakkabı
YETKİLİ: İbrahim Abul, Simav Vergi Dairesi 50260432158
ALICI/MÜŞTERİ: SATICInın pazarladığı ÜRÜNleri alan 18 yaşından büyük gerçek veya tüzel kişi
FATURA: Sipariş sırasında ALICI tarafından verilen bilgilere göre düzenlenen belge
ÜRÜN: SATICInın satışa sunduğu ürün

Tarafların Hak ve Yükümlülükleri
Sipariş ve Teslimat
Mesai saati dışında verilen siparişler, siparişi takip eden ilk mesai saati içerisinde işleme alınır ve 1 ile 3 iş günü arasında kargoya verilir. ÜRÜN tedarik sürecinde yaşanabilecek aksamalar ya da banka onay sürecinin uzamasından dolayı meydana gelebilecek gecikmelerden MÜŞTERİ haberdar edilir ve isterse siparişi iptal edilir. Ön siparişle satın alınan ÜRÜNlerde teslimat süreci, ÜRÜNün stoklara girmesiyle başlar. Kargoda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan dolayı MÜŞTERİnin siparişi iptal etme hakkı vardır. MÜŞTERİ, ÜRÜNü sipariş ederken teslim adresini doğru bildirmelidir. ÜRÜNün belirtilen adrese teslim edilmesiyle SATICI teslimat görevini yerine getirmiş olur. Yanlış bilgilendirmelerden SATICI sorumlu değildir. Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit ettiğiniz paketler kabul edilmemeli, tutanak tutturulmalı ve tarafımıza bildirilmelidir. Yeni teslimat istenirse, en kısa sürede gerçekleştirilir. Havale/EFT ile yapılan siparişlerde, siparişin onaylanabilmesi için, havale/eft işlemi tamamlandıktan sonra Havale Bildirim Formu doldurulmalıdır. EFT işleminde ALICI bölümünde SATICI yetkilisinin adı yer almalıdır. 2 iş günü içerisinde ödemesi gerçekleşmeyen siparişler iptal edilir.

Cayma Hakkı
ALICI, sözleşme konusu ÜRÜNün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde malı redederek cayma hakkına sahiptir. Cayma Hakkı, ÜRÜN İade Şartları Teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde, güvenli bir kutuda, orijinal ambalajını tahrip etmeden, tekrar satılabilirliğini bozmadan her türlü aksesuarı ve kutu içeriğini eksiksiz olarak, iade edebilirsiniz. ÜRÜNle birlikte satış faturası da (tüm nüshalarıyla) teslim edilmelidir. Fatura şirket adınaysa iade faturası düzenlenmelidir. Fatura gönderilmezse KDV ve diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Orijinal ambalaj ya da ÜRÜNde herhangi bir çizik, yırtılma, bant-etiket, kutu içeriğinde eksik vb. problemler varsa iade kabul edilmez. İadenizin hesabınıza yansıması ödeme şeklinize göre değişiklik gösterir. Ödeme kredi kartıyla yapılmışsa ÜRÜN iadesi onaylandığında işlemin iptali için bankaya talimat verilir ve banka geri ödeme sürecini başlatır. (Taksitli kredi kartı ödemelerinde tutarın tamamı FİRMAmız tarafından ve tek seferde bankaya ödenir. Bankanız da taksitli geri ödeme sürecini başlatır. Her ay kartınıza taksit tutarı kadar yatırır ve çeker. Ekstrenizde + ve – tutar olarak görülür) Havale ve EFT ile ödemelerde ise tutar banka hesap numarasına yatırılır. Bazı özel ÜRÜNlerde iade kabul edilemez. Tek kullanımlık ÜRÜNler, kişiye özel hazırlanmış ÜRÜNler, koruma bandı çıkarılmış ÜRÜNler, pres baskı ambalajlı ÜRÜNler, tabanlık gibi . Vücutla temas eden ÜRÜNler hijyenik nedenlerden dolayı arızalı ya da ayıplı değilse iade alınamaz. Herhangi bir ayıbı ya da hatsıolmayan ÜRÜNlerin iadesi ancak ÜRÜNün ambalajının hiç açılmamış, kullanılmamış, bozulmamış olması şartına bağlıdır. İade etmek istediğiniz ÜRÜNleri kargoda oluşabilecek hasarlara karşı korumak için uygun pakette göndermelisiniz. Aksi halde kargoda meydana gelen hasarlardan dolayı FİRMAmız sorumlu olmayacaktır.

Garanti Şartları
Sitede satışa sunulan ÜRÜNler İşletmemiz ya da ithalatçı FİRMAlarıngarantisi altındadır. Satın aldığınız ÜRÜNlerin garanti süresi yasalarla belirlenmiş olup Bu ÜRÜNleri ÜRÜN detaylarından ya da FİRMAmızdan öğrenebilirsiniz. Garanti süresi içinde arızalanan ÜRÜN,FİRMAmıza gönderilir. ÜRÜNlerin içinden çıkan kataloglarda gerekli bilgiler mevcuttur. Arızalı ÜRÜNler FİRMAmıza, kargoda oluşabilecek hasarlara karşı güvenli bir ambalajda ulaştırılmalıdır. Kargo bedeli MÜŞTERİye aittir. FİRMAmıza teslim edilen arızalı ÜRÜNlerde bulunabilecek kişisel bilgilerin korunmasından FİRMAmız sorumlu değildir. Bazı durumlarda ÜRÜN garanti dışı kalabilir. Bunlar kullanıcı kusurundan kaynaklanan hatalardır.

Diğer Hükümler
Yazılım, sistem ve beşeri hatalardan dolayı meydana gelecek yanlış fiyatlandırmadan SATICI sorumlu değildir. (200 TL tutarındaki bir ününün 2TL'den satılması gibi) Yanlış fiyatlandırılan bu siparişler MÜŞTERİ bilgilendirilerek iptal edilir.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ve ALICI (MÜŞTERİ) veya SATICInın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.